Afganistan’da Ramazan Yardımları - Ramazan | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Ramazan
  • Faaliyet.jpg
Afganistan’da Ramazan Yardımları
30.04.2022
Geçici Taliban hükümeti ile yönetilen Afganistan'ın birçok bölgesinde insanlar açlıkla karşı karşıya kalmış durumda. Birleşmiş Milletler’in yayınladığı rapora göre ülkede yaklaşık 23 milyon insan yetersiz besleniyor.
 
Sahaya giden ekip arkadaşlarımız Afganistan’daki ihtiyaç sahibi insanların yüzde yetmiş beşinin kadın ve çocuklardan oluştuğunu ilettiler. Ülkede yaşayan insanlar siyasi belirsizlik ve ekonomik sorunlar nedeniyle ciddi sıkıntılar çekiyorlar. Kuraklık gıda temini sorununu her geçen gün arttırıyor.
 
Çare Derneği olarak bu insanlık dramına kayıtsız kalmayıp 29 Mart’da Ankara’dan yola çıkan İyilik Treni’nin 4. Seferi için yüklediğimiz iki vagon gıda kolisi ve un yardımı ile Ramazan ayı içerisinde Afganistan’ın Herat şehrine ulaşarak yaklaşık 1.000 aileye bu yoklukta bir nebze de olsa destek sunmuş olduk. Bu desteğimiz sahaya giden ekip arkadaşlarımızın bölgedeki faaliyetleri ile de devam etti. Ramazan ayının 17 günü yetimhane ve camilerde verilen iftarlarla ortalama 3.500 Afganistanlı kardeşimizle aynı sofrada buluştuk. 400 aileye de kumanya dağıttık. Bu insanlık dramına sessiz kalmayıp desteklerinizle onlara ulaşmamıza vesile olduğunuz için Afgan halkı adına çok teşekkür ederiz.
 
“Biz sadece vesileyiz.”