Afganistan, Ramazan Yardımları - Ramazan | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Ramazan
  • Afganistan, Gıda Paketi 04.jpeg
Afganistan, Ramazan Yardımları
10.05.2021

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’ın sonuna yaklaşıyoruz. Çare Derneği olarak Afgansitan’da Mezar-ı Şerif’in Taht-pul, Chil-Duhteran, Kuçe-i Havuz, Navabat-ı Ziraat, Kuçe-i Nadır Alimi ve Dervaza-i Balh mahallelerinde yardım faaliyetlerimiz oldu.

Ramazan ayı boyunca Mezar-ı Şerif’in iki farklı bölgesinde 6 farklı mahalleden gelen 210 aileye gıda paketi yardımı yapıldı.

Çare Derneği’nden Rahmet Ayı Ramazan Seferberliği!

Çare Derneği, 12 yıldır olduğu gibi bu yıl da rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere iftar sofraları kurmaya, kumanya ve gıda dağıtımları yapmaya yetimlerin yüzünü güldürmeye niyet ederek gönül coğrafyalarına doğru yola çıktı!

Çare Derneği bu Ramazan, Arakan’da yangın felaketinin yaşandığı Cox Bazar bölgesinde evi yanan yetim Amina Khatun’un; Kenya’da katarakt yüzünden âmâ gibi yaşamak zorunda kalan Fatıma Rehema’nın; Kamerun’da ailesi için kilometrelerce yol yürüyerek su taşıyan minik Aboubakar’ın; Filipinler’de zulme maruz kalarak evlerini terk etmek zorunda kalan Moro Müslümanı Sittie Rainie’nin ve daha nicelerinin yanında oldu!

Dünyanın en uzak bölgelerinde kurulan iftar sofralarına misafir olmak için üç kıta 14 ülkeye ulaşan Çare Derneği ekipleri yardımlarınızı oradaki ihtiyaç sahibi ailelere, afetzedelere ve savaş mağdurlarına ulaştırdı.

Ramazan-ı Şerif’te sona yaklaşırken hangi yardımları yapabilirim?