Bu Ramazan Da 'Sofranızı Paylaşır Mısınız?’ - RAMAZAN | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

RAMAZAN
  • 03_RAMAZAN_KAMPANYA.jpg
Bu Ramazan Da 'Sofranızı Paylaşır Mısınız?’
07.05.2018

Ramazan-ı Şerif’in latif bir ciheti de paylaşmaktır. Ramazan, kimsesiz insanların vaziyetini bir nebze de olsa hissedebilmektir. 

Kimsesizler, fakirler ve sofrasında bir kuru ekmek dahi bulamayan Afrikalı, Asyalı insanlar ile Allah’ın El-Rezzak ismi ile bizlere sunduğu nimetleri paylaşmaktır. Soframızın yanı başında oturmasa da o insanların sofralarına bir lokma ulaştırmak; gözlerindeki sevinci okuyabilmek için bu Ramazan da sofralarımızı paylaşıyoruz.

Çare Derneği siz yardımsever insanların bağışları ile 10’larca fakir ülkede Müslümanların iftar sofrasını kuruyor. Uganda, Burkina Faso, Kenya-Somali, Güney Afrika, Tanzanya, Filipinler, Bangladeş, Pakistan ve Arakan mülteci kamplarında bunlar ile beraber Suriye, Filistin ve Türkiye’de İftar, zekat, kumanya dağıtımı organizasyonlarımız olacaktır.

Her yıl düzenlediğimiz Ramazan Organizasyonunda Türkiye’de ve dünyada yetimlere ve ailelerine destek olunuyor, yetim iftarları düzenleniyor, yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımları yapılıyor, bayramlık giysiler hediye ediliyor, kumanyalar dağıtılıyor, iftar sofraları kuruluyor...

Dünyanın farklı yerlerinde zulüm gören, mağdur olan, dara düşen Müslümanlar için zekâtlarınızı, fıtır sadakalarınızı, kumanyalarınızı bağışlayabilir ve Ramazan boyunca gerçekleştireceğimiz kampanyalarımıza destek olabilirsiniz.

- 1 Kişilik iftar Bedeli 10 TL

- Bir Aile İçin Kumanya Bedeli 75 TL

- Bir Ülkede 150 Kişiye İftar Bedeli 1.000 TL

- Fitre ve Fidye Bedeli 19 TL

- Yetimlere Bayramlık 100 TL

- Kurban Hissesi 380 TL

  • BAGIS yazarak 3851'e SMS atarak 5 TL bağışta bulunabilirsiniz
  • ONLİNE BAĞIŞ adresinden bağış yapabilir.
  • HESAP NUMARALARIMIZA gönderim yapabilirsiniz.
  • 0212 471 08 08 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

*Banka ve online bağışlarda bağış notuna “İftar veya Kumanya” yazdırılması; hesap adı kısmına ise "Çare Yardımlaşma Ve Kalkınma Derneği" yazdırılması gerekmektedir.