Filipinler’de 170 Aile Müslüman Oldu! - Ramazan | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."

Ramazan

  • Faaliyet.jpg
30.04.2022
Derneğimiz kurulduğu 2009 yılından beri Filipinler’in farklı bölgelerinde ve bilhassa Moro Müslümanlarının bulunduğu şehir ve adalarda insani yardım faaliyetlerinde bulunuyor. Günümüzde bu faaliyetler kalıcı projelerle de taçlandırılmış durumdadır.
 
Çare Derneği Filipinler’de 5 yetimhane, 21 medrese ile 13 senede binlerce Müslüman’ın, mühtedinin ve yetimin hayatlarına dokundu. Bu Ramazan ayında da Moro Müslümanlarını ve Filipinli mühtedi kardeşlerimizi yalnız bırakmadık.
 
Sosyal incelemeleri daha önceden yapılan ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen 1000 aileye gıda kolisi (kumanya) dağıtıldı. Ayrıca Ramazan ayının her günü toplamda 2 binden fazla aileye iftar sofrası kuruldu.
 
Hidayet Haberleri Aldık!
Ramazan ayı hazırlıkları kapsamında düzenlediğimiz eğitim ve seminerlerde Ramazan’daki orucun hikmetleri anlatıldı. Çare Derneği’nin sponsorluğunda yapılan bu faaliyetlerde 5 aile, düzenlediğimiz kumanya dağıtımlarında 65 aile ve iftar faaliyetlerinde de 100’e yakın aile Müslüman oldu elhamdülillah. Toplamda 170 aile hidayetle şereflendi!
 
İslamiyet ile şereflenen bu mühtedi ailelerin çocuklarından bir kısmı Ramazan ayı içerisinde hafızlık, Türkçe eğitimi ve ilahiyat eğitimleri için Türkiye’ye getirildi.
 
Filipinler’deki mazlum Moro halkı, masum yetimler ve İslamiyet ile şereflenen mühtedi Müslüman kardeşlerimiz adına Çare Derneği’ne ve bağışlarıyla hidayetlere vesile olan bağışçılarımıza ve daima yanımızda olan diğergam Çare gönüllülerimize teşekkürü bir borç biliyoruz ve Cenab-ı Hak sizleri hayırla mükafatlandırsın diye dua ediyoruz.
 
“Biz sadece vesileyiz.”