İdlib’de Ramazan Yardımları! - Ramazan | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Ramazan
  • Ramazan - İdlib 600 Aileye Gıda Paketi Yardımı 38.jpeg
İdlib’de Ramazan Yardımları!
30.04.2021

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’ın ilk on altı gününü geride bıraktık. Savaştan kaçarak Türkiye sınırına gelen aileler çadır kentlerde ve briket evlerde yaşam mücadelesi veren mültecilere Çare Derneği olarak bu Ramazan ayında da yardım ulaştırdık.

İdlib’in Türkiye sınırındaki çadır kent ve kırsal kesimlerdeki ihtiyaç sahibi 600 aileye gıda kolisi yardımında bulunduk. Bebeği olan 275 aileye bebek bezi yardımı yapıldı. Derneğimize bağışlanan zekatlarınız da buralarda yaşayan ihtiyaç sahibi 150 aileye ulaştırıldı.

Çare Derneği’nden Rahmet Ayı Ramazan Seferberliği Başladı!

Çare Derneği, 12 yıldır olduğu gibi bu yıl da rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere iftar sofraları kurmaya, kumanya ve gıda dağıtımları yapmaya yetimlerin yüzünü güldürmeye niyet ederek gönül coğrafyalarına seferberliğimiz başladı!

Çare Derneği bu Ramazan, Arakan’da yangın felaketinin yaşandığı Cox Bazar bölgesinde evi yanan yetim Amina Khatun’un; Kenya’da katarakt yüzünden âmâ gibi yaşamak zorunda kalan Fatıma Rehema’nın; Kamerun’da ailesi için kilometrelerce yol yürüyerek su taşıyan minik Aboubakar’ın; Filipinler’de zulme maruz kalarak evlerini terk etmek zorunda kalan Moro Müslümanı Sittie Rainie’nin ve daha nicelerinin yanında olmaya gidiyor!

Dünyanın en uzak bölgelerinde kurulan iftar sofralarına misafir olmak için üç kıta 13 ülkeye gidecek olan Çare Derneği ekipleri yardımlarınızı oradaki ihtiyaç sahibi ailelere, afetzedelere ve savaş mağdurlarına ulaştırmayı hedefliyor.

Ramazan-ı Şerif’te hangi yardımları yapabilirim?