Nijerya'da Her Gün İftar Yemeği! - Ramazan | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."

Ramazan

  • 1.jpg
05.05.2022

Nijerya'da Her Gün İftar Yemeği!

İçerik

  • Ramazan Ayı İftar Yemekleri
  • Nijerya'da Binlerce Kişiyle Ramazan Bereketi
  • Ramazan Bereketinden Pay Almak

Ramazan Ayı İftar Yemekleri

Çare Derneği olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı boyunca onlarca ülkede ihtiyaç sahipleri ile aynı sofrada buluştuk. Bu yıl düzenlediğimiz faaliyetlere Nijerya’daki ihtiyaç sahiplerini de dahil ettik. Bölgede bulunan çalışma arkadaşlarımızın yoğun destekleri ile mübarek rahmet ayında her gün iftar yemeği verdik.

Nijerya'da Binlerce Kişiyle Ramazan Bereketi

Ramazan ayı boyunca hemen hemen her gün iftar sofraları kuruldu. Bu vesile ile toplamda 15.000 kişi ile aynı iftar sofrasında buluşmanın sevincini yaşadık.

Rahmet ayında sadece iftar yemeği değil farklı faaliyetler de gerçekleştirdik. Civar köylere toplamda 9 su kuyusu açtık ve 250 civarında mealli Kur’an-ı Kerim’i mescitlerdeki imamlara ulaştırdık. Bayram sabahlarını heyecanla bekleyen tam 950 kardeşimize de bayramlık hediye ettik.

Ramazan Bereketinden Pay Almak

Nijerya faaliyetlerini organize eden ekip arkadaşımız coşkusunu şu sözlerle ifade etti:

“İftar yemeği ve gıda yardımlarımızı yaparken buradaki insanların mutluluktan havaya uçtuklarını gördük. Onların bu halleri bizim de bu ramazan bereketinden pay almamıza vesile oldu. Onların sevinci ile biz de sevindik ve nasiplendik elhamdülillah.”

On bir ayın sultanı ramazan ayının her günü Nijerya’daki kardeşlerimizle aynı iftar sofrasında buluştuk. Bu coşkuya katkıda bulunan siz değerli bağışçılarımıza onlar adına teşekkür ederiz.

“Biz sadece vesileyiz.”