Nijerya'da Her Gün İftar Yemeği! - Ramazan | Çare Derneği
"IFTAR yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."
Ramazan
  • 1.jpg
Nijerya'da Her Gün İftar Yemeği!
05.05.2022
Çare Derneği, yurt dışı yardım faaliyetlerine bu ramazan ayında Nijerya’daki ihtiyaç sahiplerini de dahil etti. Bölgede bulunan çalışma arkadaşlarımızın yoğun destekleri ile mübarek rahmet ayında her gün iftar yemeği verdik.
 
Ramazan ayı boyunca toplamda 15.000 kişi ile aynı iftar sofrasında buluşmanın sevincini yaşadık. Civar köylere toplamda 9 su kuyusu açtık ve 250 civarında mealli Kur’an-ı Kerim’i mescitlerdeki imamlara ulaştırdık. Bayram sabahlarını heyecanla bekleyen tam 950 kardeşimize de bayramlık hediye ettik.
 
Bölgedeki faaliyetlerimizi düzenleyen Enis Epik, ramazan coşkusunu şu sözleri ile ifade etti: “İftar yemeği ve gıda yardımlarımızı yaparken buradaki insanların mutluluktan havaya uçtuklarını gördük ve onların bu halleri bizim de bu ramazan bereketinden pay almamıza vesile oldu ve onların sevinci ile biz de sevindik, biz de nasiplendik elhamdülillah.”
 
On bir ayın sultanı ramazan ayının her günü Nijerya’daki kardeşlerimizle aynı iftar sofrasında bizleri buluşturan siz değerli bağışçılarımıza onlar adına teşekkürü bir borç biliriz.
 
“Biz sadece vesileyiz.”