Ramazan Yardımları, Filipinler'de - Ramazan | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Ramazan
  • WhatsApp Image 2021-05-10 at 16.33.08 (11).jpeg
Ramazan Yardımları, Filipinler'de
10.05.2021

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken Çare Derneği olarak Filipinler’in Cagayan de Oro, Bukidnon, Zamboanga, İligan ve Marawi şehirlerinde yardım faaliyetlerimiz oldu.

Ramazan ayı boyunca Filipinler’in beş farklı bölgesinde toplamda 350 Aileye gıda paketi yardımında bulunduk. Ayrıca sizlerin desteği ile Cagayan de Oro, Basilan ve Zamboanga’da bulunan yetimhanelerde kalan yaklaşın 60 yetime Ramazan ayı boyunca iftar yemeği ikram edildi.  Yetimhanelerin yakınlarındaki ihtiyaç sahibi 200 aileye de iftar yemeği ikram edildi. Ramazan ayı boyunca derneğimize gelen 49 adak-akika kurban hissesi 7 büyükbaş kurban olarak kesimi gerçekleştirildi ve gıda paketleri ile ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Aynı zamanda yetim ve ihtiyaç sahibi için verilen iftar yemeklerinde de kullanıldı.

Çare Derneği’nden Rahmet Ayı Ramazan Seferberliği!

Çare Derneği, 12 yıldır olduğu gibi bu yıl da rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere iftar sofraları kurmaya, kumanya ve gıda dağıtımları yapmaya yetimlerin yüzünü güldürmeye niyet ederek gönül coğrafyalarına doğru yola çıktı!

Çare Derneği bu Ramazan, Arakan’da yangın felaketinin yaşandığı Cox Bazar bölgesinde evi yanan yetim Amina Khatun’un; Kenya’da katarakt yüzünden âmâ gibi yaşamak zorunda kalan Fatıma Rehema’nın; Kamerun’da ailesi için kilometrelerce yol yürüyerek su taşıyan minik Aboubakar’ın; Filipinler’de zulme maruz kalarak evlerini terk etmek zorunda kalan Moro Müslümanı Sittie Rainie’nin ve daha nicelerinin yanında oldu!

Dünyanın en uzak bölgelerinde kurulan iftar sofralarına misafir olmak için üç kıta 14 ülkeye ulaşan Çare Derneği ekipleri yardımlarınızı oradaki ihtiyaç sahibi ailelere, afetzedelere ve savaş mağdurlarına ulaştırdı.

Ramazan-ı Şerif’te sona yaklaşırken hangi yardımları yapabilirim?