Tanzanya, Ramazan Organizasyonu - Ramazan | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Ramazan
  • Seçilenler 11.jpeg
Tanzanya, Ramazan Organizasyonu
10.05.2021

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’ın sonuna yaklaşıyoruz. Çare Derneği olarak Tanzanya’da Darüsselam, Pwani ve Tanga şehirlerine bağlı toplamda 8 bölgede yardım faaliyetlerimiz oldu.

Ramazan ayı boyunca 4 farklı bölgede 1.050 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi yardımında bulunduk. Ayrıca toplamda 530 yetim kardeşimizin kaldığı iki yetimhaneye bir aylık gıda yardımı yapıldı.

Tanzanya’da bulunduğumuz süre içerisinde sizlerden gelen adak, akika ve şükür gibi kurban hisselerinizle toplamda 7 büyükbaş kurban kesildi ve kimi bölgelerde gıda paketi ile kimi bölgelerde de iftar yemeği ile ihtiyaç sahiplerine ulaştı.

Ramazan ayı boyunca desteğinizle kurduğumuz iftar sofralarında 600’den fazla kardeşimizle oruçlarımızı açtık. Yine bölgede ihtiyaç sahibi 120 aileye zekât yardımında bulunduk. Bölgelerdeki yetimhane, hafızlık okulları ve ihtiyaç sahibi ailelere 822 Kur’an-ı Kerim dağıttık.

Yardım faaliyetlerimiz devam ederken yetimhane ve ihtiyaç sahibi aileleri ziyaretlerimizde toplamda 120 çocuğa bayramlık ve kırtasiye yardımlarında bulunduk.

Çare Derneği’nden Rahmet Ayı Ramazan Seferberliği!

Çare Derneği, 12 yıldır olduğu gibi bu yıl da rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere iftar sofraları kurmaya, kumanya ve gıda dağıtımları yapmaya yetimlerin yüzünü güldürmeye niyet ederek gönül coğrafyalarına doğru yola çıktı!

Çare Derneği bu Ramazan, Arakan’da yangın felaketinin yaşandığı Cox Bazar bölgesinde evi yanan yetim Amina Khatun’un; Kenya’da katarakt yüzünden âmâ gibi yaşamak zorunda kalan Fatıma Rehema’nın; Kamerun’da ailesi için kilometrelerce yol yürüyerek su taşıyan minik Aboubakar’ın; Filipinler’de zulme maruz kalarak evlerini terk etmek zorunda kalan Moro Müslümanı Sittie Rainie’nin ve daha nicelerinin yanında oldu!

Dünyanın en uzak bölgelerinde kurulan iftar sofralarına misafir olmak için üç kıta 14 ülkeye ulaşan Çare Derneği ekipleri yardımlarınızı oradaki ihtiyaç sahibi ailelere, afetzedelere ve savaş mağdurlarına ulaştırdı.

Ramazan-ı Şerif’te sona yaklaşırken hangi yardımları yapabilirim?