Nijerya'da İlk Su Kuyusu Açıldı! - Su Kuyusu | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."

Su Kuyusu

  • Faaliyet.jpeg
27.08.2021
Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği, hayırseverlerinin destekleri ile artık Afrika’nın Nijerya ülkesinde de kuraklıktan çatlayan gönülleri temiz suya kavuşturmaya başladı.
 
Birçok ülkede sağlık, barınma, yetim, gıda paketi, adak-akika-vacip kurbanları ve acil insani yardımlar gibi faaliyetlerini sürdüren Çare Derneği ekipleri, Afrika’da susuzluğun yaşandığı köy ve bölgelerde su kuyuları açmaya devam ediyor.
 

557.Mus’ab Bin Umeyr (R.A) Adlı İlk Hisseli Su Kuyusu Açıldı!

Derneğimize gelen 380 TRY tutarındaki hisselerle Nijerya’nın başkente 450 km uzaklığındaki Gabasawa şehrine bağlı Yantukwane köyünde 557.Mus’ab Bin Umeyr (R.A) adlı ilk hisseli su kuyusu açılışımızı gerçekleştirdik. Köy mescidi önüne açılan su kuyusu, civar köydeki insanlarla beraber ortalama 2-3 bin insanın istifadesine sunuldu.
 
Kuzeydoğu Nijerya’da bir yandan Boko Haram şiddeti gören insanlar diğer yandan da ülke genelinde yaşanan açlık ve susuzluğun dikkat çekici olduğunu vurgulayan ekiplerimiz ülkedeki birçok sorunun yanı sıra eğitim problemlerinin de su kaynaklı hastalıklardan ortaya çıktığını belirtiyor. Çünkü suya bağlı hastalıklardan dolayı yaşanan erken yaşta ölümler, öğretmen ya da eğitmenlerin suya bağlı hastalıklardan vefat etmesi gibi sebepler eğitimin sekteye uğramasına sebep oluyor.
 

Ne Yapabiliriz?

Nijerya’da ve su sorunlarının yaşandığı tüm coğrafyalarda çocukların hem yaşamlarını hem de eğitimlerini sürdürebilmeleri bizim elimizde. Gelin, hep birlikte birer damla olalım ve hem insanı hem de insanlığı yeşertelim!
 
Su Kuyusu Hisse Bedeli: 380 TRY (Linke tıklayarak bağış yapabilirsiniz.)
 
Ülke ve Bölgelerdeki Su Kuyusu Fiyatları:
Uganda           (3.200 $)
Kamerun         (2.250 $)
Çad                  (2.250 $)
Nijerya            (2.250 $)
Kenya Kwela   (2.750 $)
Kenya Garissa (2.750 $)
Tanzanya        (2.750 $)
Afganistan      (4.500 $)
Burkina Faso   (6.500 $)