Arakanlı Yetimlere Bakıyoruz - Yetim | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Yetim
  • 01.ARAKANLI_YETIMLER.jpg
06.01.2018

Arakanlı Yetimlere Bakıyoruz

Yetim olmak güçsüzlük değildir. Hem Rabbi olan güçsüz olur mu hiç? Hem yetim olmak güçsüzlük olsaydı kainatı “Kün” emriyle var eden Allah, Resul’ünü (a.s.m) yetim bırakır mıydı? Balığa suyun altında nefes aldıran Allah Arakan’lı yetimleri de bırakmayacaktır elbet.  Arakan’lı yetimlere vesile olmak ister misin?

 

Myanmar zulmünden kaçarak Arakan - Bangladeş sınırında bulunan mülteci kamplarına sığınan yetimlere bakıyoruz. Çare Derneği'nin şuan hala devam ettirdiği  Arakan Bambu ev projesi kapsamında yapılan evlere yetim aileler yerleştirilmekte ve  bu aileler Çare Derneği belirlemiş olduğu 50 yetimi gönüllülerin destekleriyle himayesine aldı. Akrabalarının yanında kalan bu yetimlere hayırseverlerimizin destekleriyle onları geleceğe hazırlanması sağlanıyor.

 

Ayda 100 tl ile Arakan’lı bir yetime sponsor olabilirsiniz. 100 tl ile sponsor olduğunuz yetimin eğitim, sağlık ve barınma gibi temel ihtiyaçları karşılanmaktadır.

 

Bağış İçin:

  • YETIM yazarak 3851’e SMS gönderebilir.
  • https://care.org.tr/bagis-yap adresinden bağış yapabilir.
  • Sponsor Aile Başvurusu yaparak aylık 100 TL ile bir Arakan'lı yetimin masraflarını karşılayıp onu geleceğe hazırlayabilirsiniz.
  • 0212 471 08 08 nolu telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

*Banka ve online bağışlarda bağış notuna “Arakan Yetim” yazdırılması; hesap adı kısmına ise "Çare Yardımlaşma Ve Kalkınma Derneği" yazdırılması gerekmektedir.