Filistin, Gazze'de Bayramlık ve Gıda Dağıtımları - Yetim | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Yetim
  • Filistin, Gazze'de Bayramlık ve Gıda Dağıtımları (banner).jpg
27.07.2022

Filistin, Gazze'de Bayramlık ve Gıda Dağıtımları

 

İçerik Ana Başlıkları

  • Filistin'in Güncel Durumu
  • 40 Yetime Bayramlık Hediye Ettik
  • 50 Aileye Gıda Yardımı Ulaştırdık

 

Filistin'in Güncel Durumu

Geçmişten beri İsrail’in Filistin’e karşı işgal ve çatışmada yaşanan can ve mal kayıpları ne yazık ki hâlâ yaşanmaya devam ediyor. Sadece geçtiğimiz 4 yıl içinde 400’den fazla Filistinli hayatını kaybetti, 50.000’den fazlası da yaralandı.

Filistinli kardeşlerimiz, her geçen gün İsrail’in dozunu artırdığı şiddetle hep karşı karşıya kalıyor. Yıllardır abluka altında olan şehirlerde başta gıda olmak üzere eğitim ve sağlık alanında ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

Siz değerli hamiyetperver milletimizin destekleriyle Filistin yardımları devam ediyor.

 

40 Yetime Bayramlık Hediye Ettik

Çare Derneği olarak Kurban Bayramı döneminde özellikle bakımını üstlendiğimiz 40 yetim kardeşimize bayramlık ulaştırdık.

Bir savaşın ve kaosun ortasında dünyaya gelmiş olsalar da bayramlar bayram gibi olsun istedik. Bayram sabahından önce her birine özenle hazırlanmış bayramlıklarını hediye ettik.

 

50 Aileye Gıda Yardımı Ulaştırdık

İhtiyaç sahibi olduğu belirlenen 50 aileye gıda paketi ve et yardımı yapıldı. Ailelerin birçoğu Gazze’nin en kalabalık mahallelerinden biri olan Al-Şicaciye’de ikâmet ediyor.

Siz değerli bağışçılarımızın destekleri ile bir nebze de olsa Filistinli kardeşlerimizin yaralarını sardık. Sarmaya da devam edeceğiz.

 

“Biz sadece vesileyiz.”

Gazze faaliyetlerimize destekte bulunmak için tıklayınız.