Filistinli Yetimleri Destekliyoruz! - Yetim | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Yetim
  • EFC0204 Filistinli Yetimleri Destekliyoruz! - 01.jpg
Filistinli Yetimleri Destekliyoruz!
01.07.2021

Her bayram öncesinde olduğu gibi geçtiğimiz Ramazan Bayramı arifesinde de siyonist israilin alçakça saldırılarında yüzlerce kişi şehit olmuş, binlerce kişi de yaralanmıştı. Tüm bunlar yaşanırken çok sayıda ülke ne yazık ki bu saldırıları yine görmezden gelmişti.

Yıllardır kendi vatanlarında açık cezaevi hayatı yaşayan Filistin halkı, son saldırılardan sonra çok daha zor durumda mücadele veriyor. Çare Derneği olarak başlattığımız “Gazze’ye Acil Yardım” kampanyası ile saldırıdan günler sonra Gazzeli ailelerin yardımına koştuk, iftar yemekleri dağıttık ve hastanelerde tedavi gören küçük kardeşlerimizi ziyaret ettik.

Çare Derneği, şimdi de Gazzeli yetimlere sahip çıkıyor ve tüm olumsuzluklara rağmen Filistinli kardeşlerimizin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Gazzeli 12 Yetimi Destekleyerek Bismillah Dedik!

Çare Derneği, Ramazan ayında Gazze’de yaşanan saldırılardan sonra babaları şehit düşen ya da evlerinden olan yetimleri desteklemeye başladı. Mevcut durumda yüzlerce yetimi Afrika ve Asya’da destekleyen Çare Derneği artık Gazzeli yetimlerin de yanında olmaya başladı.

Projeye, ilk etapta yaşanan son saldırıların mağduru olan 12 yetim kardeşimizi destekleyerek bismillah dedik. Yakın zamanda bu sayıyı 20’ye ve daha yukarılara çıkarmayı hedefliyoruz.

Havadan ve karadan yapılan saldırılarla eğitim merkezlerinin de hedef alındığı Gazze’de yetim kardeşlerimizin eğitim, gıda, kıyafet ve sağlık gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Yetimler için Neler Yapabiliriz?

Dünya üzerinde hiçbir şey küçük bir çocuğun hiçbir art niyet gözetmeksizin ettiği bir tebessümden daha samimi olamaz. Müslümanlar olarak şunu çok iyi biliyoruz; yetim olmakta yetim sevindirmekte bir sünnettir. O halde var gücümüzle yetimlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve onları hiçbir noktada mağdur etmemek bizlerin boynunun borcu ve dininin gereğidir.

Şimdi, sizler de Gazzeli kardeşlerimizin ya da 4 ülke 8 bölgede bulunan yüzlerce yetim kardeşimizin yaralarını sarmak için Yetim Sponsorluğu’na başvurabilirsiniz.