Pakistan'da Yeni Eğitim Dönemi Başladı! - Yetim | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Yetim
  • Faaliyet.jpeg
01.10.2021

Pakistan'da Yeni Eğitim Dönemi Başladı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını Pakistan’da da eğitim hayatını durdurmuştu. Pakistan’da geçtiğimiz haftalarda yüz yüze eğitime yeniden başlandı.
 
Lahor’da bulunan Panah Yetimhane Müdürümüz İnam: “Okullar için alınan önlemler kapsamında Federal Eğitim Bakanlığı ve eyalet bakanlıkları tarafından açıklanan koruyucu sağlık önlemlerini belirleyen yönetmelik ve genelgeye uygun bir şekilde ve aynı zamanda Çare Derneği standartları çerçevesinde yetimhanemiz eğitime hazır hale getirildi.” dedi.
 
Panah Yetimhanemizde 5-11 yaş aralığında 24 yetim kardeşimiz kalıyor. Yetimler hafızlık eğitimi, dini ve ahlaki terbiye ile okul derslerini de merkezimiz bünyesinde alıyor. Yetimhanede yetimlerin sosyal gelişimlerini artırıcı sanatsal ve kültürel kurslar da veriliyor. Ebru, resim, ney, hüsn-ü hat, naat ve şiir okuma, hitabet, diksiyon ve güzel konuşma gibi kurslar da var. Siz değerli bağışçılarımız ve sponsorların desteği ile eğitim hayatına devam eden yetimlerimiz adına sizlere teşekkür ederiz.
 
Biz sadece vesileyiz.
 
Yetim sponsoru olmak için tıklayınız.