Pakistanlı Yetimler Kitap Okuma Kampında! - Yetim | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Yetim
  • Faaliyet.jpeg
26.11.2021

Pakistanlı Yetimler Kitap Okuma Kampında!

Pakistan, Panah Yetimhanesi’nde kalan yetimlerimizle çalışanlarımız artık her akşam düzenli kitap okuma kampına giriyor!
 
Yeni binasına taşınan Panah Yetimhanemizde kalan kardeşlerimiz için hazırladığımız kütüphaneye hikâyeden romana, bilim-teknikten dini dergilere kadar pek çok farklı alanda ve türde eserleri özenle seçip yerleştirdik. Yetimlerimizin kendilerini her alanda geliştirmeleri için tüm imkânlarımızı sonuna kadar kullanıyoruz.
 
Yetimlerimiz düzenli olarak her akşam, namazlarını kıldıktan sonra yaşlarına uygun takip ettikleri kitabı okumaya geçiyor. Ortalama 30-40 dakika süren okuma kampından sonra günlük programa geri dönülüyor.
 
Kitap okuma programları ile yetimlerimizin bilişsel ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Kitap okuma alışkanlıklarını kazandıktan sonra yakın zamanda açmayı planladığımız bilişim sınıfları ile de yazılım ve programlama eğitimlerini başlamayı hedefliyoruz.
 
Pakistan ve diğer yetimhanelerimizde kalan yetim kardeşlerimiz sizlerin desteği ile eğitimden gıdaya, barınmadan sağlığa kadar her alanda destekleniyor ve hayata hazırlanıyor. Bizlere destekleriniz için teşekkür ederiz.
 
 
“Biz sadece vesileyiz.”
 
Faaliyetlerimizi desteklemek ve yetim sponsoru olmak için tıklayınız.