Uganda’da Yetimlerimize Yardım Ziyaretleri - Yetim | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Yetim
  • EFC0279 - 08.jpeg
12.08.2021

Uganda’da Yetimlerimize Yardım Ziyaretleri

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 korona virüs salgını nedeniyle Uganda’da kapanmaya gidildi. Eğitime de ara verilince yetimhanelerimizde kalan yetimlerimiz evlerine ya da yasal temsilcileri (vasileri) olan akrabalarının yanına gönderildi.
 

Gönül Coğrafyasının Yetimleri Yalnız Değil!

Çare Derneği Uganda Yetimhanesi’ndeki çalışma arkadaşlarımız aile ve akrabalarına gönderilen yetimlerimizi evlerinde ziyaret etme programını hayata geçirdi. Salgınla mücadelede gönül coğrafyasındaki Ugandalı yetim kardeşlerimizi yalnız bırakmak olmazdı. Yetim sponsorlarımızın bizlere her ay gönderdiği ve bir yetimin eğitim, gıda, barınma, sağlık gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasında kullandığımız yardımları evlerine kadar ulaştırdık.
 

Uganda’da Eğitim Duraksadı

Salgın etkisini sürdürürken eğitimde de aksamalar yaşanıyor. Uganda’daki tüm eğitim kurumları kapatıldı. Ülkedeki kapanma sona erdiğinde aile ve vasilerinin yanında olan yetimlerimiz yetimhaneye geri dönerek eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler.
 

Uganda’da Büyük Yetimhane Müjdesi

Çare Derneği yakın zamanda mevcut yetimhanemizi inşaatı tamamlanmak üzere olan Uganda Büyük Yetimhane Kompleksi’ne taşıyacaktır. Kapanmalardan dolayı biraz aksamalar yaşanmış olsa da yeni yetimhanemizin kaba inşaatı tamamlandı PVC, elektrik-su tesisatları, sıva badana gibi ince işçiliği kaldı. Yetimhanemizin yakın zamanda açılması bekleniyor.
 

Yetimler İçin Ne Yapabilirim?

Yetimlerimizin eğitim, gıda, barınma, sağlık gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için bir yetime ayda 100 TRY karşılığında sponsor olabilirsiniz.