Yetimhaneye Yen Yetimlerimiz Geliyor! - Yetim | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Yetim
  • Yetimhane kapak.jpg
23.01.2023

Yetimhaneye Yen Yetimlerimiz Geliyor!

Uganda yetimhanesi, yetimlerin sosyal ve akademik hayatlarını iyileştirmek için çalışmalar yürütüyor. Kampala'daki Isar Primary School'da yetimlere ev sahipliği yaparak, onların okullarına devam etmelerine yardımcı oluyor.

Yeni Binaya Taşınan Yetimlere Yeni Arkadaşlar

Uganda, Kampala'da inşaatı tamamlanan Isar Primary School adını verdiğimiz yetimhanemize yetimlere ev sahipliği yapıyor. Bu yıl yeni açılan binasına yerleşen yetimlere yeni arkadaşlar da eşlik edecek. Böylece yetimlerimizin sosyal hayatlarına pozitif katkı sağlamayı umuyoruz. Ayrıca onların eğitimlerini almaya devam etmelerine de katkıda bulunmak istiyoruz.

Mülakatlarla Yetimhaneye Alım

Yetimhanede kalacak yetimler için Uganda'nın başkenti Kampala ve civar bölgelerde mülakatlar düzenleniyoruz. Bu sayede aramıza katılacak öğrencilerin akademik ve sosyal yeteneklerini değerlendirebiliyoruz.

Yetim Alımı Gerçekleştirilecek Bölgeler

Mülakatlarla birlikte aşağıdaki bölgelerden yetim kardeşlerimiz yeni öğretim döneminde aramıza katılacaklar. Bölgeler: Kasese, Kitgum, Lira, Gulu, Kapchorwa, Arua, Yumbe, Koboko, Mbale, Masaka, Jinja Buikwe ve Kampala'dır. Bu bölgelerde toplamda 60 yetimin alımının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bu yetimler aramıza katılacak ve eğitim hayatlarına devam edecekler inşallah.

Şimdi Ne Yapabiliriz?

Mülakatlardan sonra başlayacak olan yeni eğitim-öğretim hayatında yetimlerimizi desteklemek ister misiniz? O halde hemen web sitemizin online bağış kısmını inceleyebilir ya da +90 552 270 68 80 no.lu telefondan yetim hattımıza ulaşabilirsiniz.

“Biz sadece vesileyiz.”