Yardım Tırlarımız Mazlumlara Ulaştı! - İnsani Yardım | Çare Derneği
"DEPREM yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
İnsani Yardım
  • suriye-azez-7.jpg
03.02.2023

Yardım Tırlarımız Mazlumlara Ulaştı!

Suriye Azez'deki mülteci kampları, savaştan kaçmak zorunda kalan ailelerin barınma, gıda, hijyen ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıkları bir yerdir. Bu kamplarda yaşam, çok zor şartlar altında ve sıkıntılarla doludur. Aileler, evlerini terk etmek zorunda kaldıkları için hayatlarının en kırılgan anında bir de en temel ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. Çare Derneği ve bağışçıları, Azez mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren ailelere geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine yardım elini uzattı.

3 Tır Yakacak, Gıda ve Hijyen Malzemesi Mazlumlara Dağıtıldı

Çare Derneği ve Tavşanlı Belediyesi olarak toplanan yardımlar geçtiğimiz hafta Tavşanlı'da Çare Derneği ekipleri tarafından özenle paketlendi ve tırlara yüklendi. Tavşanlı Kaymakamlığı önünde yapılan bir törenle Azez'e uğurlandı. Siz değerli bağışçılarımızın desteği ile toplanan yardımlar mülteci kamplarına ulaştı ve ailelere Çare Derneği ekibi tarafından tek tek teslim edildi. Aileler, bu yardımları teslim alırken bağışçılarımız ve Türk milletine dualarla bulundular.

Engelli Çocuklar için Harekete Geçiyoruz!

Çare Derneği ekibi, mülteci kamplarında dağıtımlarını gerçekleştirirken çok fazla engelli çocuğun bulunduğunu fark etti. Genel merkeze durumun bildirilmesinin ardından Azez için bir engelli yardımı kampanyası sözü alındı. Buradaki engelli çocuklar, ailelerinin yardımına ihtiyaç duydukları her anında onları evde bulamayabiliyorlar. Bu durumda dışarıda tehlikeli ortamlarda da kalabilirler. Bu nedenle Çare Derneği olarak, engelli çocuklar için Tekerlekli Sandalye projesini başlattık. Bu proje kapsamında engelli çocukların evlerinde veya kamplarda rahat hareket etmeleri için tekerlekli sandalyeler dağıtmayı hedefliyoruz.

Mülteci Ailelere Bağışlarla Yardım Etmek

İçinde bulunduğumuz bu soğuk kış günlerinde, Suriye Azez'deki mülteci kamplarında yaşam mücadelesi veren ailelere yardım elini uzatan ve bizi destekleyen siz değerli bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz. Bağışçılarımızın yardımları, ailelerin en temel ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı oldu. Her zaman yardıma ihtiyacı olanların yanında olacağız ve yardımlarımıza devam edeceğiz.

"Biz sadece vesileyiz."