Briket Evlerin Kontrolü İçin İdlib'e Gittik! - Kalıcı Eserler | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Kalıcı Eserler
  • Faaliyet.jpeg
12.08.2021

Briket Evlerin Kontrolü İçin İdlib'e Gittik!

Suriye’de 2011 yılından bu yana devam eden çatışmalar nedeniyle pek çok aile evlerini terk ederek çadırda yaşamak durumunda kalmıştı. Özellikle geçtiğimiz yıllarda yaşanan yoğun çatışmalar, yeni bir göç dalgasına neden olmuştu. Kış şartlarının ağırlaşması nedeniyle bölgede nitelikli barınma ihtiyacı hayati öneme sahip oldu.
 

İdlib’te 76 Briket Ev Tamamlandı

Çare Derneği geçtiğimiz yıl başlattığı Briket Ev Projesi’nde 66 evi tamamlayarak ihtiyaç sahibi ailelere teslim etmişti. Geçtiğimiz haftalarda 10 briket evin daha inşası tamamlandı ve Çare Derneği ekipleri tarafından açılışı gerçekleştirildi.
 

Bölgedeki Ailelerin Barınma İhtiyacına Briket Evler

İdlib’te yaptırdığımız Briket evler ile bölgede yaşayan savaş mağduru ailelerin soğuk havalarda barınmalarına yardımcı oluyoruz. İhtiyaç sahibi aileler belirlenirken öncelik dul, engelli veya yetimleri olan ailelere verildi.
Briket evler, Suriye içerisinde evini terk etmek zorunda kalan ailelere bir nebze olsun bir barınma imkânı sağladı. Çadırların insanları sıcak ve soğuktan korumakta yetersiz kaldığı aşikâr, yaşanan çatışmalar da yıllardır sonlanmayınca, yapmış olduğumuz bu briket ev projesiyle muhacir ailelerin barınma sorununa bir nebze olsun çözüm sunduk.
 
“Biz sadece vesileyiz.”