Nijerya Yetimhane Tadilatı Devam Ediyor! - Kalıcı Eserler | Çare Derneği
"DEPREM yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Kalıcı Eserler
  • yetimhane insasii.jpg
20.01.2023

Nijerya Yetimhane Tadilatı Devam Ediyor!

Nijerya'daki yetimhane tadilatı devam ediyor. Arka cephe, yetimhane bahçesi ve su kuyusu gibi çalışmalarımız çocukların sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamasını sağlamak için hızla yapılmaya devam ediyor.

Arka Cephe İnşaatı Sürüyor

Yetimhanede kalacak çocukların sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamasını sağlamak için tadilatlarımız devam ediyor. Yetimhanenin arka cephesini tamamen yeniliyoruz. Böylece çocuklar için daha iyi bir yaşam koşulları sağlamak istiyoruz.

Ayrıca sağlık ve hijyen gibi sebeplerden dolayı arka cepheye fazladan tuvalet inşa ediliyor. Çalışmalarımız hızla devam ediyor ve yakın zamanda bitmesi planlanıyor.

Bahçeye Yeni Mutfak ve Yemekhane İnşa Ediliyor

Yetim kardeşlerimizin sağlıklı ve yeterli beslenmelerini sağlamak bizim için çok değerli ve önemli. Bu sebeple yetimhane bahçesine yetimler için yeni bir mutfak ve yemekhane inşa ediyoruz. Bu inşaat çalışmasını tasarlarken de yetim kardeşlerimizin ihtiyaçlarını ön planda tuttuk.

Yeni mutfak ve yemekhane, yetim kardeşlerimiz için daha iyi beslenme koşullarını sağlayacak ve onların sağlıklı bir yaşam sürdürmelerine yardımcı olacak inşallah.

Su Kuyusu, Yetimhane ve Civardaki Ailelere Fayda Sağlayacak

Yetimhane yakınına yapılacak olan su kuyusu, yetimhane ve civarındaki ailelere önemli bir fayda sağlayacaktır. Su kuyusu projemiz sadece yetimlerimiz için değil civardaki ailelerin de su ihtiyaçlarını karşılamak için çok önemli. Bu sebeple su kuyusu çalışmalarımızı da özenle ve hızla tamamlamaya gayret ediyoruz. Ancak bir miktar zaman alabilir. Çünkü bu su kuyusu projesinde, zeminin kazılması, yer altı yer üstü boru döşemeleri, tank ve şadırvan gibi çeşitli çalışmaları da içeriyor. Bu çalışmalar tamamlandığında, yetimhane ve civardaki ailelerin su ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan su kaynağına kavuşacağız inşallah.

Ne Yapabiliriz?

Nijerya Yetimhane projemiz sizlerin de desteği ile tamamlanıyor. Bu sebeple desteğinize daha çok ihtiyacımız var. Siz de dilerseniz Yetimhaneler sayfasından dilediğiniz tutarda bağış yapabilirsiniz.

Küçük bir katkıda bulunmak isterseniz de YETIM yazıp 3851'e SMS göndererek 10 TL bağışlayabilirsiniz. Bağışınız, yetim çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmelerine katkıda bulunacaktır. Desteğiniz için teşekkür ederiz.

“Biz sadece vesileyiz.”