Uganda'daki Müslüman Talebe Birlikleri'ne Ev Sahipliği Yapıyoruz - Kalıcı Eserler | Çare Derneği
"Biz sadece vesileyiz."
Kalıcı Eserler
  • Uganda'daki Müslüman Talebe Birlikleri'ne Ev Sahipliği Yapıyoruz.jpg
27.12.2022

Uganda'daki Müslüman Talebe Birlikleri'ne Ev Sahipliği Yapıyoruz

Müslüman Talebe Birlikleri Toplantısına Katıldık

Çare Derneği, ülkemizdeki ve yurt dışındaki öğrencilere yardım etmeyi amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. Özellikle yurt dışında okuyan öğrencilere yönelik olarak birçok projeyi hayata geçiriyor. Bu projeler arasında, dil eğitimi, kültürel etkinlikler ve sosyal yardım gibi faaliyetler de yer almaktadır.

Ekibimiz, Uganda'daki tüm üniversitelerde bulunan Müslüman Talebe Birlikleri başkanlarının katılımıyla düzenlenen bir programa katıldı. Bu program, ülkedeki Müslüman öğrencilerin eğitimine ve sosyal faaliyetlerine destek olmayı amaçlamaktadır.

İsar Uluslararası Okul, Ev Sahipliği Yapacak

Programda aralık ayının sonunda yapılacak büyük toplantının Çare İsar Uluslararası Okulu'nda gerçekleştirilmesi planlandı.

Ayrıca Çare Derneği'nin Uganda Koordinatörü Olgay Şerbetçioğlu, Uganda Müslüman Talebe Birlikleri Federasyonu Yönetimi Kurulu Üyesi olarak seçildi.

Şerbetçioğlu, birliğe seçilen ilk Ugandalı olmayan kurul üyesi oldu. Bu görevinde, ülkedeki Müslüman öğrencilerin eğitim ve sosyal faaliyetlerine destek olmayı amaçlayacak projeler geliştirmeyi ve koordine etmeyi hedefliyor.

Şerbetçioğlu, aynı zamanda Çare Derneği'nin yurt dışındaki öğrencilere yönelik projelerine de katkıda bulunacak. Bu projelerin hayata geçirilmesine yardımcı olacak.

Biz sadece vesileyiz.