Filipinler İslam Külliyesi İnşaası - Kalıcı Eserler | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Kalıcı Eserler
  • WhatsApp Image 2020-04-06 at 11.07.28.jpeg
Filipinler İslam Külliyesi İnşaası
05.04.2017

FİLİPİNLER’DE MORO MÜSLÜMANLARI VE HİDAYET ŞERBETİNE SUSAMIŞ MÜHTEDİLER İÇİN YAPTIRILAN İSLAM KÜLLİYESİNE DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUZ!

On seneden beri devam eden kudsi hizmetlerin, İslam ilimlerinin ve İslam kültürünün daha kamil manada yürütülebilmesi adına vitrin mahiyetinde olan “Filipinler İslam Külliyesi”nin inşaat çalışmaları devam ediyor.

Bir Katı İslam Enstitüsü ve Kütüphane: Filipinler’de talebelerin ve din ile alakadar olanların İslami kaynaklara ulaşıp ilmi hadiselerde kendilerine referans olacak kitap ve şahıslara ulaşma durumu yok… Bu sebepten bu İslam Külliyesi’nin bir aktı da tamamen kitap, kaynak ve akademik eserlere ayrılmış olacak! Talebeler ve ilgilenenler burasını adeta Uzakdoğu’nun ilim merkezi olarak görecekler!

Bir Katı Toplantı ve İstişare Salonu: Filipinler’de İslami ve dini konuların tartışıldığı, Müslüman ve Gayri Müslimler için birçok konuya ışık tutacak fikirlerin çıktığı, devlet ve din erkânlarının bu tür konularda ağırlanıldığı bir toplantı salonu olacak!

Bir Katı İslami Eserler Müzesi Olacak: Hat çalışmaları, İslam temalı şık çalışmaları ve yüzlerce İslami eserlerin sergilendiği bir mini müze olacak…

Böylece Külliyeyi gezmeye gelenlerin göz seyirlerine de bir nebze hitap etmiş olacak! İki Katı Talebe Dairesi Olacak: Filipinler’de külliyenin bünyesinde yetişen nesillerin ikamet edecekleri katlar olacaktır. Külliye ve talebeler manevi sinerjileri ile hayırlara vesile olacak diğer birçok gence örnek teşkil edecektir! Bir Katı da Çok Amaçlı Salon Olacak: Külliyenin dönemsel ihtiyaçlarına cevap verebilen bir kat olacak. Ayrıca dinlenme ve keyifli zamanlar içinde uygun bir yer olacaktır!

Sizler de bu kalıcı hayra destek olmak için;

*Banka ve online bağışlarda bağış notuna “İslam Külliyesi” yazdırılması; hesap adı kısmına ise "Çare Yardımlaşma Ve Kalkınma Derneği" yazdırılması gerekmektedir.

FOTOĞRAFLAR
Tümünü Gör