Çare Derneği-Dundani Köyü Mescidi Hizmete Açıldı! - Kalıcı Eserler | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Kalıcı Eserler
  • faaliyet-tanzanya.jpg
09.02.2021

Çare Derneği-Dundani Köyü Mescidi Hizmete Açıldı!

05 Ekim 2020’de Ne Olmuştu?

Çare Derneği’nin gönüllü ekibi su kuyusu açılışları ve daha önceden açılan su kuyularını ziyaretleri için 05 Ekim 2020 tarihinde Tanzanya’ya bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Tanzanya’nın başkenti Darüsselam’a 50 km Pwani şehri, Mkuranga ilçesine bağlı Dundani köyüne bir su kuyusu açılışı için gelen Çare Derneği ekibi, çalı çırpıdan yapılmış çok küçük ve korunaksız bir mescit içerisinde, güneşin altında eğitim gören hafız çocuklarla karşılaşmıştı.

Onlar bu hâline kayıtsız kalamayan gönüllü ekibimiz, çocukların bir yapı içerisinde rahatlıkla eğitim alabilmeleri ve ailelerinin de ibadetlerini huzurla yapabilmeleri için daha sahada iken bir kampanya başlatıldı ve anında karşılık bulan bu kampanyamızla mescidin yapımına hızlıca başlandı.

06 Şubat 2021’de Ne Oldu?

Çare Derneği olarak Tanzanya’nın Pwani şehrine bağlı Dundani köyünde 150 hafızın eğitim alabileceği ve civar köylerdeki insanlarla beraber 450 ailenin de din eğitimi ve ibadetleri için cami olarak kullanabilecekleri mescidin yapımı tamamlandı. Yaklaşık 350 kapasiteli mescit 06 Şubat 2021 tarihinde hizmete açıldı.

Bölgedeki hafız kardeşlerimiz artık bu mescitte, gölge içerisinde Kur’an-ı Kerim ezberlerini daha rahat yapacaklar inşallah.

 

Biz ne yapabiliriz?

Sadaka-i cariye hükmündeki bu eserlere yenilerini eklemek adına dilerseniz tek başınıza dilerseniz de aileniz, arkadaş grubunuz, iş arkadaşlarınız veya akrabalarınızla bir araya gelerek yeni mescit, yetimhane, külliye, hafızlık okulları gibi projeleri hayata geçirebilirsiniz.

 

Online Bağış İçin tıklayınız!

Hesap Numaraları İçin tıklayınız!

Not: Banka havalesi yaparken açıklama kısmına "Kalıcı Eser Yardımı" yazarak "Adı-Soyad ve Cep Telefonu" yazmayı unutmayınız. Banka alıcı hesap adı “Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği”dir.