Uganda Yetimhanemizin Resmi Adı Açıklandı! - Kalıcı Eserler | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Kalıcı Eserler
  • Uganda Yetimhane 08.jpg
Uganda Yetimhanemizin Resmi Adı Açıklandı!
14.06.2022
Çare Derneği’nin 2019 yılında temelini attığı Büyük Uganda Yetimhane ve Camii inşaatı artık son eksiklerini de tamamlayıp açılışa hazırlanıyor.
 
Kaba inşaatı, çatısı, sıva ve badanaları tamamlanan her iki yapının da iç tasarım ve mobilyaları hazırlanmaya başladı. Çare Derneği gönüllülerinin ve siz değerli bağışçılarımızın büyük destekleri ile sonuna yaklaştığımız yetimhanemiz artık yetimlerine kavuşmak üzere!
 

Yetimhanemizin Resmi Adı Açıklandı!

Çare Derneği’nin yaklaşık üç yıldır yapımını sürdürdüğü yetimhane projesinde artık son rötuşlar kaldı. Bu kapsamda ilkokul eğitiminin de verileceği yetimhanemizin adında ilkokul ifadesini de kullanmak istedik. Ayrıca hem gönüllü hem de siz değerli bağışçılarımızın destekleri ve en önemlisi fedakârlıkları ile tamamlanan bu projemizin adında “İsar” kelimesini de kullanmak istedik. Îsâr, kelime anlamı olarak insanın muhtaç olduğu bir dilim ekmeği, bir yudum suyu başkalarına vermesi, onları kendisine tercih etmesi demektir. Fedakârlıktır ve hatta cömertliğin zirve noktasıdır. Tüm bu vesileleri bir araya getirerek Büyük Uganda Yetimhanesi Projemizde yetimhane binamızın adının “İsar Primary School” olması kararlaştırıldı.
 

Açılış 1 Ağustos 2022 Cuma Günü!

Çare Derneği’nin artık son rötuşlarını yaptığı yetimhane ve cami projelerimizin artık nihayete ulaşacağı tarihin 1 Ağustos olması kararlaştırıldı. Bu projenin hemen ardından diğer ülkelerde de çeşitli yetimhane ve medrese projeleri için gün sayıyoruz. Hedefimiz elimizin ulaştığı tüm coğrafyaya kalıcı bir iz bırakmak! Bu süreçte yetimhanemiz için verdiğiniz destekler için teşekkür ederiz.
 
“Biz sadece vesileyiz.”
  
Uganda büyük yetimhane inşaatını desteklemek için tıklayınız.