Uganda Yetimhanemizin Resmi Adı Açıklandı! - Kalıcı Eserler | Çare Derneği
"Biz sadece vesileyiz."
Kalıcı Eserler
  • Uganda Yetimhane 08.jpg
14.06.2022

Uganda Yetimhanemizin Resmi Adı Açıklandı!

İçerik

  • Yetimlerimiz Yeni Yuvasına Kavuşmak Üzere
  • Yetimhanenin Resmi Adı!
  • Açılış 18 Eylül Pazar Günü!
  • Yetimhane için Ne Yapabiliriz?

Yetimlerimiz Yeni Yuvasına Kavuşmak Üzere

Derneğimizin 2019 yılında temelini attığı yetimhane ve camii inşaatı artık son eksiklerini de tamamlayıp açılışa hazırlanıyor. Kaba inşaatı, çatısı, sıva ve badanaları tamamlanan her iki yapının da iç tasarım ve mobilyaları hazırlanmaya başladı. Gönüllülerimizin ve siz değerli bağışçılarımızın büyük destekleri ile sonuna yaklaştığımız yetimhanemiz artık yetimlerine kavuşmak üzere!

Yetimhanenin Resmi Adı!

Çare Derneği’nin yaklaşık üç yıldır yapımını sürdürdüğü yetimhane projesinde artık son rötuşlar kaldı. Yetimhanemizin adını koymak için kolları sıvadık. İçerisinde eğitimin de verileceği yetimhanemizin adına ilkokul ifadesini ekledik. Gönüllü ve siz değerli bağışçılarımızın destekleri ve fedakârlıkları ile tamamlandığı için de “İsar” kelimesini kullanmak istedik. Anlamı, insanın muhtaç olduğu bir dilim ekmeği, bir yudum suyu başkalarına vermesi, onları kendisine tercih etmesidir. Fedakârlıktır ve hatta cömertliğin zirve noktasıdır. Tüm bu vesileleri bir araya getirerek yetimhane binamızın adının “İsar Primary School” olmasını kararlaştırdık.

Açılış 18 Eylül Pazar Günü!

Yetimhane ve cami inşaatı artık nihayete ulaştığı için 18 Eylül'de bir açılışın olması kararlaştırıldı. Bu projenin hemen ardından diğer ülkelerde de çeşitli yetimhane ve medrese projeleri için gün sayıyoruz.

Hedefimiz elimizin ulaştığı tüm coğrafyaya kalıcı bir iz bırakmak! Bu süreçte yetimhanemiz için verdiğiniz destekler için teşekkür ederiz.

“Biz sadece vesileyiz.”

Yetimhane için Ne Yapabiliriz?

Açılışına yaklaştığımız yetimhanenin eksikleri henüz tamamlanmadı. Sıra, masa, mobilya, yazı tahtası gibi eksiklerini tamamlıyoruz. Bu konuda destekte bulunabilirsiniz. Açılış gerçekleştikten sonra da orada kalan yetimlerimiz için destekte bulunabilirsiniz.

Uganda Yetimhane ve Cami inşaatını desteklemek için tıklayınız.