Uganda Yetimhanesi'nde Sona Yaklaşıyoruz! - Kalıcı Eserler | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Kalıcı Eserler
  • Faaliyet2.jpeg
21.10.2021

Uganda Yetimhanesi'nde Sona Yaklaşıyoruz!

Dünyanın dört bir yanındaki onlarca ülkede kalıcı eserler inşa ediyoruz ve kilometrelerce ötede, tabelasında isminizin yazdığı bir kalıcı eserinizi inşa ettirmenize vesile oluyoruz. Kurulduğu ilk yıldan bu yana dünyanın dört bir yanında onlarca kalıcı esere imza atan Çare Derneği, şimdi de Uganda Yetimhanesi’nin tamamlamak üzere!
 
Uganda’da 2013 yılında açılan 72 kişi kapasiteli yetimhanemiz şu anda, eğitim öğretim, barınma, sağlık ve diğer tüm ihtiyaçların karşılandığı bir kurum olarak çalışmalarına devam ediyor. Uganda’nın başkenti Kampala’da olan bu yetimhane ayrıca Türk kültür ve geleneklerinin de öğretildiği; Türkçe derslerinin verildiği ve bayrağımızın dalgalandığı bir kurumdur.
 
Uganda’da daha fazla yetime ev sahipliği yapmak için temellerini attığımız 500 kişi kapasiteli kompleksin içerisinde yetimlerin eğitim göreceği; camisi, yatakhanesi, geniş oyun parkı, bilgisayar odası, yemekhanesi ve misafirhanesi bulunmaktadır. Sonuna yaklaştığımız yetimhanenin çatısı kaplandı ve ince işçiliğine başlandı. Sınıf ve odaları boyanan yetimhanemizin açılışını yıl bitmeden yapmayı planlanıyoruz. Bu süreçte yetimhanemiz için verdiğiniz destekler için teşekkür ediyoruz.
 
Uganda büyük yetimhane inşaatını desteklemek için tıklayınız.