Kurban, Mazluma Çare Oldu! - Kurban | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."

Kurban

  • faaliyet-haber-resmi.jpg
30.07.2021
2021 Kurban Organizasyonunu, “Bu Kurban Kardeşinle Ol” alt sloganı ile Türkiye ve 15 ülkede gerçekleştirdik. Covid-19’a rağmen gerektiğinde 3, 4 aktarma yaparak bizi bekleyen, yollarımızı gözleyen Müslüman kardeşlerimiz için uzak coğrafyalara yol aldık.

Bir Milyon Mazluma Çare, Çare Derneği!

Üç kıtada faaliyet gösteren derneğimiz bu Kurban Bayramı'nda, kurban kesim ve dağıtımlarının yanı sıra içerisinde yetimlerin de bulunduğu 5 bin çocuğa bayramlık, oyuncak, balon ve şeker dağıtarak bayram sevinçlerine ortak olduk.
Kurulduğu yıldan bu yana her yıl mazlum gönül coğrafyamızda kurban programları düzenleyen derneğimiz, kurban ibadetini ifa etme konusundaki hassasiyetini bu yıl da sürdürdü. Kurbanlıklar mahiyetine uygun bir şekilde kesildi ve etleri yoksullara dağıtıldı. İslami kurallar çerçevesinde ve gönüllülerimizin gözetiminde gerçekleştirilen kesimler kayıt altına alınarak bayram günleri içerisinde bağışçılarımıza iletildi. Gönül coğrafyamızda kurban ile köprüler kurulurken birçok ülkede hidayetlere de vesile olundu.
Ümmet birliğini hedefi, kardeşlik şuurunu misyonu olarak tanımlayan Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği “Biz sadece vesileyiz” diyerek vekaletini aldığımız 23.604 hisse sahibinin kurbanlarının kesimini Somali, Kamerun, Uganda, Burkina Faso, Tanzanya, Çad, Filipinler, Pakistan, Afganistan, Arakanlı Mülteciler Kampı, Türkiye, Yemen, Filistin ve Etiyopya’da gerçekleştirdi. Kurban etlerini de yolumuzu gözleyen bizleri bekleyen 1 milyon 45 bin 138 ihtiyaç sahibi aile ve kimselere ulaştırdık.

Kesim Videoları Hisse Sahiplerine Bayram Bitmeden Eksiksiz Olarak Ulaştırıldı!

Bayram süresince vekaleti verilen kurbanlar tek tek isimleri okunarak ve video kaydı alınarak kesildi. “Kurbanını seyret” sloganı ile girdiğimiz bu yolda iyi bir organizasyonla bayramın son günü, kurban bağışında bulunan binlerce hisse sahibine kurban kesim görüntülerini eksiksiz olarak ulaştırdık.

Vesile Olan Merhamet Fedailerine Binler Teşekkür!

Bu Kurban Bayramı’nda; ümmetin birliğine, kardeşliğimizin pekişmesine, fakirlerin sofrasına azık konmasına ve nihayet al yıldızlı nazlı bayrağımızın müşfik gölgesinin gönül coğrafyamızda dalgalanmasına vesile olan, ailesinden işinden feragat ederek dünyanın dört bir yanında vazifeli olan personel, temsilci, gönüllülerimiz ve bizlere güvenerek vekaletlerini ulaştıran siz değerli bağışçılarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz!
Cenab-ı Hak yaptığınız yardımları dergâh-ı izzetinde kabul etsin diyoruz.