Emanetler Arakan'a Ulaştırıldı - 2019 Ramazan Arakan - Ramazan | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Ramazan
  • care-arakan-yardim (1).jpg
Emanetler Arakan'a Ulaştırıldı - 2019 Ramazan Arakan
19.05.2019

Çare Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği, 2019 Ramazan çalışmaları kapsamında 5 gönüllüsü ile beraber yuvalarından zulümle çıkartılan Arakanlı kardeşlerimizle Ramazanın bereketini paylaşmaya gittiler. Organizasyonu kapsamında 1000 aileye erzak, 1000 kişiye iftar, yüzlerce aileye zekat ve sadakalar dağıtıldı.

Çare Derneği, Ramazan çalışmalarına ramazan ayı boyunca devam ediyor. Siz de mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimiz ile sofranızı paylaşarak gönülleri bir edebilirsiniz.


''Arakandayız. Allah'ın izniyle buraya gelmek bize tekrar nasip oldu. Kampları ziyaret ettik. Bu kamplarda evlerinden zorla çıkartılmış Müslüman kardeşlerimizin yanındaydık. Biz ki bir evin içinde farklı bir yerde uyku uyuyamazken bu kardeşlerimiz zalimlerin elinde hayatlarını tamamen değiştirip yaşamaya devam ediyorlar. Böyle bir hayata razı olmak için kuvvetli bir iman gerekir, sabır gerekir ve kanaat gerekir. İlk günden itibaren onlara yollamış olduğunuz gıda yardımlarını dağıtmaya devam ediyoruz. Onlara güzel gönlünüzle yollamış olduğunuz yardımlar ile iftar sofralarını kurduk. Dertlerini dinledik ve dualarında yer aldık.  İhtiyaçlarına imkânlarımız elverdiğince Çare olmaya çalıştık. Sizin vesilenizle Çare olamaya devam ediyoruz.''

Ahmet Şahin Didin - Çare gönüllüsü