Kütahya’da Ramazan Yardımları - Ramazan | Çare Derneği

"YARDIM yaz 3851'e gönder katarakt için 10 TL bağışla."

Ramazan
  • WhatsApp Image 2021-04-17 at 19.22.21.jpeg
Kütahya’da Ramazan Yardımları
22.04.2021

Ramazan ayının özündeki yardımlaşma kültürüyle yola çıkarak bizlere emanet ettiğiniz yardımlarınızla ülkemiz ve dünyanın farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine sahur ve iftarları için kumanyalar ulaştırıyoruz!

Ramazan’ın ilk sahurundan bugüne kadar Kütahya Tavşanlı’da bize yardım başvurusunda bulunan 120 aileye gıda paketi (kumanya) yardımında bulunduk. Tavşanlı ilçesine bağlı mahallelerde ikamet eden bu ailelere ramazan ayı boyunca kullanabilecekleri 1 aylık erzak dağıtıldı. Bir ailenin bir aylık ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan bu kumanya paketlerinde yağ, salça, un, şeker, makarna, baklagiller, mercimek, kahvaltı malzemeleri vb. gıda ürünleri bulunuyor.

Türkiye’de Ramazan Yardımları

Salgın tüm dünyada etkisini sürdürürken rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı Şerif için tüm hazırlıklarımız tamamlandı. Türkiye’de 13 şehirde Ramazan faaliyetleri için çalışmalara başladık! "Soframız Bir Olsun!" sloganı ile çıktığımız bu yolda sofralarınızı Türkiye ve dünyaya açarak ihtiyaç sahibi ailelerin gülümsemelerine vesileyiz. Salgından dolayı sofralarda bir araya gelemesek de iftarınızı ihtiyaç sahibi ailelerle paylaşabilirsiniz.

Çare Derneği’nden Rahmet Ayı Ramazan Seferberliği Başladı!

Çare Derneği, 12 yıldır olduğu gibi bu yıl da rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere iftar sofraları kurmaya, kumanya ve gıda dağıtımları yapmaya yetimlerin yüzünü güldürmeye niyet ederek gönül coğrafyalarına seferberliğimiz başladı!

Çare Derneği bu Ramazan, Arakan’da yangın felaketinin yaşandığı Cox Bazar bölgesinde evi yanan yetim Amina Khatun’un; Kenya’da katarakt yüzünden âmâ gibi yaşamak zorunda kalan Fatıma Rehema’nın; Kamerun’da ailesi için kilometrelerce yol yürüyerek su taşıyan minik Aboubakar’ın; Filipinler’de zulme maruz kalarak evlerini terk etmek zorunda kalan Moro Müslümanı Sittie Rainie’nin ve daha nicelerinin yanında olmaya gidiyor!

Dünyanın en uzak bölgelerinde kurulan iftar sofralarına misafir olmak için üç kıta 13 ülkeye gidecek olan Çare Derneği ekipleri yardımlarınızı oradaki ihtiyaç sahibi ailelere, afetzedelere ve savaş mağdurlarına ulaştırmayı hedefliyor.

Ramazan-ı Şerif’te hangi yardımları yapabilirim?