190. Hisseli Su Kuyusu Burkina Faso'da Açıldı! - Su Kuyusu | Çare Derneği
"Biz sadece vesileyiz."
Su Kuyusu
  • 190-hisseli-su-kuyusu-burkina-faso-da-acildi-.jpg
06.10.2020

190. Hisseli Su Kuyusu Burkina Faso'da Açıldı!

Her yıl 5 milyon insan, su ve suya bağlı hastalıklardan vefat ediyorken; dünya üzerinde 1 milyar insan temiz suya ulaşamıyorken ve her 20 saniyede 1 çocuk susuzluk veya suya bağlı hastalıklardan dolayı daha büyüyemeden dünyadan hızlıca göç ediyorken; Çare Derneği olarak, temiz suyun renginin dahi bilinmediği coğrafyalarda insanların temiz suya ulaşmaları için çabalıyoruz.

Salgın sürecinde su, hijyen ve temizlik bu kadar önemli iken yardımlarınızla sağladığımız temiz su kaynakları Afrika ve Orta Asya’daki ülkelerin çatlamış gönüllerine merhem oluyor. Kenya da bir çok Afrika ülkesi gibi yılın sadece iki üç ayı yağış alırken geri kalan yaklaşık 10 ayında da şiddetli kuraklık yaşayan ülkelerden biridir.

Çare Derneği olarak Burkina Faso’daki özlemle beklenen su kuyumuz olan 190. Hisseli Su Kuyusu’nun açılışını yaptık.

Birçok ailenin yıllarca faydalanacağı bu su kuyusundan aynı zamanda bölgedeki susuz kalmış hayvanların da nasiplenmesini umuyor yapmış olduğunuz bağışların hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.

Bölge halkı adına teşekkürlerimizi sunarız.

Sizler de bu faaliyetlere destek olmak isterseniz; bir su kuyusu açtırabilir, bir su kuyusu hissesine dâhil olabilir ya da SU yazıp 3851'e gönderip 10 TL bağışlayıp su kuyusu havuzumuza dahil olabilirsiniz.