264. Hisseli Su Kuyusu Kenya’da Açıldı! - Su Kuyusu | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Su Kuyusu
  • [24] 264. Hisseli Su Kuyusu Kenya’da Açıldı! - 13.jpg
05.10.2020

264. Hisseli Su Kuyusu Kenya’da Açıldı!

Bugün, dünya üzerinde yaklaşık kırk ülkenin su krizi ile boğuştuğunu söyleyebiliriz. Daha da önemlisi, yakında bu krizin suyu olan ülkelere de ulaşacağıdır.
 
Yağışların daha yere düşmeden buharlaştığı coğrafyalarda suya ulaşmak demek, kilometrelerce yolu her sabah ve her akşam yürümek demektir. Bu kurak topraklarda yaşayan çocukların aldıkları ilk eğitim, evlerinin su ihtiyacı için saatlerce yürüyüp en yakın kuyudan su taşımak oluyor. Buradaki çocuklar daha dünyaya gelmeden susuzlukla tanışıyor.
 
Çare Derneği olarak, bu coğrafyalara temiz suyu ulaştırabilmek için yollara düştük. Afrika keşfedildiğinden beri buradan bir şeyler götürenlerden değil de buraya artık bir şeyler bırakanlardan olmayı arzuluyoruz. Bugüne kadar onlarca ülkenin susuz köylerindeki su problemini çözdük. Çözmeye de devam ediyoruz. Çünkü Türk milleti olarak asırlardır mazlumun sesi olduk ve bugün de olmaya devam ediyoruz.
 
Çare Derneği olarak Kenya’daki su kuyularımıza bir yenisini daha ekledik ve 46 hissedarın ortak olduğu 264. Hisseli Su Kuyusu’nun açılışını yaptık.
 
Birçok ailenin yıllarca faydalanacağı bu su kuyusundan aynı zamanda bölgedeki susuz kalmış hayvanların da nasiplenmesini umuyor yapmış olduğunuz bağışların hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.
 

Bölge halkı adına teşekkürlerimizi sunarız.

Sizler de bu faaliyetlere destek olmak isterseniz; bir su kuyusu açtırabilir, bir su kuyusu hissesine dâhil olabilir ya da SU yazıp 3851'e gönderip 10 TL bağışlayıp su kuyusu havuzumuza dahil olabilirsiniz.