Çad'da Açtığımız Su Kuyularını Denetledik! - Su Kuyusu | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."

Su Kuyusu

  • Faaliyet.jpeg
21.10.2021
Dünyanın birçok ülkesinde yetimhaneler, kalıcı eserler, eğitim, kurban, gıda paketi, hijyen paketi, sadaka, zekât, insani ve acil yardımlar gibi pek çok alanda faaliyet düzenlerken aynı zamanda kurak topraklara su kuyuları açarak da ihtiyaç sahibi ailelerin susuzluklarına Çare olmaya çalışıyoruz.
 
Geçtiğimiz günlerde 5 kişilik ekibimiz Orta Afrika’da bulunan Çad’da son üç yılda açtığımız su kuyularından 75 tanesinin denetimi için 13 günlük bir yolculuğa çıktılar. Denetimler üç farklı bölgede bulunan 65 farklı yerleşim yerinde yapıldı. Bölge ve yerleşim yerlerinden bazıları şu şekildedir: Enjamina, Angori, Kanem, Ainari, Şafey, Rig Rig, Fuski Yeoduri, Kileri, Karoa Saleh, Matarka, Weske Kaleri, Ambudacou, Weske Vadere, Souta Karoua, Barat Kondja, Nimguide, Larboullumla,Louna, Elikindara, Foulfoulom, Lintira ve Chiguidallam.
 
Ekiplerimiz toplamda 75 su kuyusunu ziyaret edebildi. Rig Rig ve Ejemina’ya bağlı yerleşim yerlerinde açtırdığımız bazı su kuyuları bölgedeki çatışmalar ve ekiplerimizin güvenliği için ziyaret edilemedi. Onlar bir sonraki ziyaretimizde denetlenmek üzere not edildi.
 
Yapılan denetimlerde kuyuların tamir ihtiyacı varsa tamirleri yapıldı. Su kesintilerinin olup olmadığı kontrol edildi. Kuyular, gerekli kontroller ve tamir işlemleri yapıldıktan sonra yerleşim yerindeki halkın istifadesine sunuldu.
 
Bölgedeki ekibimiz denetleme işlerini 13 günün sonunda tamamlayıp dönmeden evvel Çad Büyükelçiliği’ni de ziyaret edilerek derneğimizin Çad’da ve diğer ülkelerde düzenlediği organizasyonlar ve gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.
 
Su kuyusu bağışında bulunmak istiyorsanız tıklayınız.