Şehit Piyade Ast. Furkan Işık Su Kuyusu - Su Kuyusu | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Su Kuyusu
  • Başlıksız-2.jpg
23.11.2019

Şehit Piyade Ast. Furkan Işık Su Kuyusu

Şehit Piyade Asteğmen Furkan Işık, 11 Aralık 1984 senesinde İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. İki çocuklu bir aileden gelen Furkan Işık, eğitim hayatına Çapa Gazi İlkokulu’nda başladı. Ortaöğretimine Çapa Atatürk Ortaokulu’nda devam etti. Lise eğitimini Şehremini Lisesi’nde tamamladı.  
2001 yılında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde lisans eğitimine başlayan Işık, buradan 2005 yılında başarılı bir şekilde mezun oldu.
Bilgisayar hakkında çok şey biliyordu. Serbest olarak çalışıyor ve web sayfaları hazırlıyordu. Arkadaşlarının deyişiyle çok iyi bir web tasarımcısıydı. Işık, 2006 senesinde Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yedek subay olarak eğitimlere katıldı. Kısa süre sonra Asteğmenlik rütbesinde Şırnak’ta görev almaya başladı.
 Furkan Işık göreve devam etmekteyken, 1 Eylül 2006 Cuma günü saat 17.10’da Şırnak'ta, uzaktan kumandalı bombanın hain teröristlerce patlatılması sonucu ağır yaralanarak, kaldırıldığı hastanede 22 yaşında şehit oldu. Allah şehadetini makbul, derecesini âli eylesin inşallah. Fatih'te bulunan Seyit Ömer Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından Şehit Furkan Işık'ın tabutu, cenaze arabasına konularak toprağa verilmek üzere Edirnekapı Şehitliği'nde defnedildi. Furkan Işık’ın şehadeti sebil olsun, Afrikalı muhtaçlara su olsun diye  “Şehit Furkan Işık Su Kuyusu” projemizi başlattık. Başta Furkan ışık olmak üzere hepimiz için Sadaka-i Cariye olacak bu proje için desteklerinizi bekliyoruz