Şehit Polisler Su Kuyusu - SU KUYUSU | Çare Derneği

"YETIM yaz 3851'e gönder 10 TL"

SU KUYUSU
  • 02_SU_KUYUSU.jpg
Şehit Polisler Su Kuyusu
21.02.2017

26.08.2016 günü saat 06.45 sıralarında Cizre Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne PKK'lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla düzenlenen saldırıda Şehit edilen Sefa Altınsoy ve Gökhan Kıncak Su Kuyusu çalışmalarına başlandı.

Şehadetlerinden kısa bir zaman önce polis arkadaşları Yaşar Anıl ile yaptıkları bir görüşmede, bir Su Kuyusu yaptırma fikrini paylaşan Şehit polisler Sefa Altınsoy ve Gökhan Kıncak hayallerini gerçeğe dönüştürmek için Çare Derneği ve Sefa Altınsoy ve Gökhan Kıncak’ın arkadaşlarının öncülüğünde Su Kuyusu Projesi başlatıldı.

Sefa Altınsoy Kimdir?

Şehidimiz Sefa Altınsoy Aksaraylıdır. İki kız kardeşi vardı yiğidimizin. Sessiz sakin bir o kadarda efendi idi. Kimsenin kalbini kırmak istemez aksine buna dikkat ederdi. Annesi Fatma hanım her annenin hayali oldugu gibi evlendirmek isterdi bazen takılırdı hele bi şu "doğuya bir gidip gelelim bakarız" diye geçiştirirdi annesini, doğuya gittikleri ilk günler annesi arar "Oğlum dikkat et" derdi sürekli O da Annesine "En fazla Şehit olurum demişti bir keresinde" Şehidimizin ablasının içine doğmuştu Şehit olacağı. Kardeşinin Cizre ye gideceğini duyduğundan beri sık sık patlama olmuş şeklinde rüyalar görüyordu, patlamadan bir gün önce de böyle rüya görerek uyanmış ve Allahım bizlere böyle bir acı yaşatma dayanamayız diye dualar etmişti. Teyzesiyle olaydan bir gün önce konuşan Şehidimiz Sefa ALTINSOY Fırtına öncesi sessizlik var gibi diye tarif etmişti cizreyi, Polis olmak için Polislik sınavlarına girerek 2011 yılında Afyon Polis Meslek yüksek okulunu kazanarak 2013 yılında mezun olmuş ve ilk atama yeri İzmir Çevik kuvvet Şube Müdürlüğünde göreve başlamıştır. İzmir Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde 3,5 yıl görev yaptıktan sonra Doğu hizmeti görevi için 19.08.2016 Tarihin de Şırnak ili Cizre ilçesinde Koruma Şube Müdürlüğünde görevine başlamıştır. Burada göreve başlayalı daha bir hafta olmuşken 26.08.2016 günü sabah 06:45 saatlerinde Cizre Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binası yakınında yaklaşık 10 tonluk bomba yüklü kamyonetle yapılan hain saldırıda Yiğidimiz ağır yaralanmış ve olaydan tam 32 gün sonra 28.09.2016 günü Çarşamba akşam saatlerinde Şehadete ermiştir. Gata da yapılan Askeri törenden sonra memleketi olan Aksaraya uğurlanan Şehidimizin naaşı Ulu Camide kılınan cenaze namazının ardından okunan duaların eşliğinde Aksaray Şehitliğine defnedilmiştir.

Gökhan Kıncak Kimdir?

Gökhan Kıncak 30.06.1992 de Balıkesir'in Edremit ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğretimini İstiklal ilköğretim okulunda tamamladı. Liseyi Edremit Anadolu teknik ve endüstri meslek lisesinde okudu. 2011 yılında girdiği Yozgat Polis Meslek Yüksekokulundan 2013 yılında başarılı bir şekilde mezun oldu. Balıkesir İli Edremit ilçesinde göreve başladı. 26.08.2016 günü geçici görevle gittiği Cizre'de hain teröristler tarafından şehit edildi. Herkes tarafından çok sevilen mesleğini seven vatansever biriydi. Şehit polis Gökhan Kıncak Hep şehitlerden bahsederdi. Edremit Şehitler Kabristanlığı'na götürülüp, toprağa verildi.