Tanzanya, Mescid-i Al-Aqsa Açılışı! - Kalıcı Eserler | Çare Derneği
"SADAKA yaz 3851'e gönder 10 TL bağışla."
Kalıcı Eserler
  • EFC0388 - 05.jpeg
15.11.2021

Tanzanya, Mescid-i Al-Aqsa Açılışı!

Geçtiğimiz ay sonunda gerçekleştirdiğimiz sağlık kampının hazırlıklarını yaparken bölgeye sağlık taramaları için giden ekibimiz, hastane yakınında zor şartlar altında eğitim almaya çalışan çocuklarla karşılaştı. Bu çocuklar hem namaz kılmak hem de eğitim almak için otlardan yapılmış derme çatma bir barakayı kullanıyorlardı.
 
Çare Derneği olarak bu çocukların ihtiyaçlarına kayıtsız kalamadık ve sağlık kampına yetiştirilmek üzere 200 kişilik bir mescit inşaatına başladık.
 
29 Ekim’de sağlık kampı faaliyetlerine başlamadan evvel yerel halk ile mescide ilahiler eşliğinde yürüyen ekibimiz dualarla mescidin açılışını gerçekleştirdi.
 
Ayrıca bölgenin ihtiyaçları göz önünde bulundurulduğunda bir su kuyusunun elzem olduğunu düşünüp mescidin bahçesine su kuyusu çalışmaları başlatıldı ve kısa sürede tamamlandı. Cami ile su kuyusunun da açılışları gerçekleştirildi. Su kuyusu cami avlusunda bir şadırvana monte edilirken hem cemaatin abdest alması hem de civar köylerin su ihtiyaçları için yerel halkın istifadesine sunuldu.

Yerel halka ve öğrencilere aynı zamanda yüzlerce Kur’an-ı Kerim dağıtımı da gerçekleştirdi. Afrika’nın bu uzak köylerine gönül köprüleri kurup onların ihtiyaçlarına destek olduğunuz için teşekkür ederiz.
 
“Biz sadece vesileyiz.”